porovnej24 logo
test

Půjčka pro dlužníky: Jak si ji i přes problémovou finanční minulost zařídit?

29. 11. 2021 | Aktualizováno: 2. 12. 2021
|
Délka čtení: 9 min.

Z údajů pro rok 2021 vyplývá, že Češi celkově dluží přes dva a půl bilionů korun, během čtvrtletí dluhy vzrostly o 179 miliard, důvodem rychlého růstu je především zvýšený zájem o hypotéky. Chcete si i vy vzít hypotéku nebo jinou půjčku, ale máte negativní záznamy v registrech? Poradíme vám, jak funguje půjčka pro dlužníky.

Půjčka pro dlužníky, kterou poskytují některé nebankovní společnosti, je možností, jak získat potřebné finanční prostředky, i když máte problémovou finanční minulost a záznamy v registrech dlužníků. Přiblížíme vám, jak takovouto půjčku pro problematické klienty získat, jaké jsou její výhody a nevýhody, na co si dát při sjednávání půjčky pozor a také jakými pravidly se řídit, abyste půjčku dokázali bez problémů splatit.

Půjčí vám banka, když máte dluhy?

V případě, že máte negativní záznamy v registrech, většina bankovních institucí vám peníze nepůjčí. V očích banky totiž budete příliš rizikovým klientem. Například klientům, kteří se rozhodli pro insolvenci, banka nepůjčí ještě pět let po jejím skončení. Během této doby je totiž člověk vedený jako dlužník v insolvenčním rejstříku. V některých případech vám banka i přes dluhy v minulosti půjčit může, to však pouze pod podmínku, že patříte k jejím dlouholetým klientům a dluh vyhodnotí jako jednorázový prohřešek.

Půjčka pro dlužníky: Jak ji získat?

I přesto, že máte negativní záznam v registru dlužníků, může půjčku získat, pokud se obrátíte na některou z nebankovních společností, které poskytují půjčku pro dlužníky. Takováto společnost nebude brát záznam v rejstříku v potaz, ale bude po vás požadovat stabilní a dostatečný příjem. U většiny poskytovatelů je možné jednoduše půjčku sjednat online.

Výhody a nevýhody půjček pro dlužníky

Půjčky pro dlužníky jsou spojeny s některými výhodami a nevýhodami. Klíčovou výhodou bezesporu je, že můžete získat půjčku i přesto, že banky vaší žádosti nevyhoví. Na druhou stranu však musíte počítat s méně výhodnými podmínkami. Pojďme si představit ještě další výhody a nevýhody půjček pro dlužníky.

Výhody půjček pro dlužníky

  • Společnost nebude nahlížet do registru dlužníků nebo záznam nebude brát v potaz.

  • Půjčku můžete sjednat rychle a jednoduše z pohodlí domova.

  • V některých případech není nutné dokládat výši vašich příjmů.

  • Můžete si vybrat, zda chcete poslat peníze na účet nebo je dostat v hotovosti.

Nevýhody půjček pro dlužníky

  • Půjčky jsou spojeny s vyššími úroky a také sankcemi, pokud nebudete půjčku splácet.

  • U vyšších částek mohou společnosti vyžadovat spolužadatele nebo ručení majetkem.

  • Je nutné mít dostatečný příjem.

Na co si dát pozor?

Při zřizování půjčky pro dlužníky můžete narazit i na společnosti, které na první pohled nabízejí velmi lákavý produkt a podmínky. Brzy však můžete zjistit, že se za touto zdánlivě výhodnou nabídkou skrývá celá řada poplatků a že se vám ve finále může půjčka výrazně prodražit. Před tím, než si tedy půjčku sjednáte, nezapomeňte srovnat nabídky jednotlivých společností a prostudujte si obchodní podmínky, abyste nebyli nemile překvapeni.

Tip!

Víte, jaké jsou podmínky půjček pro cizince? Pojďte se podívat na velký přehled zde.

Jak z půjček ven? Řešením je konsolidace a refinancování

Dostali jste se do kolotoče dluhů a nevíte, jak se jich zbavit? Možností, jak vyřešit své problémy se splácením může být refinancování a konsolidace půjček. Refinancováním se rozumí převedení půjčky k jinému poskytovateli, který vám nabídne výhodnější podmínky. V případě, že máte dvě nebo více půjček,, můžete využít i konsolidaci, tedy sloučení více půjček do jedné. Nejenže se vám uleví finančně, ale odpadne vám také administrativní zátěž.

Půjčte si jen tolik peněz, kolik dokážete splatit

Při půjčování finančních prostředků mějte na paměti několik důležitých pravidel, díky kterým budete moci předejít řadě komplikací. V první řadě si půjčte jen tolik peněz, kolik dokážete splácet. Myslet byste měli i na rezervu a vyhnout se splátkám, které budete splácet jen tak tak. Nikdy si nepůjčujte více peněz, než skutečně potřebujete a v případě malých půjček nikdy neručte nemovitostí.

Pokud potřebujte půjčit peníze, ale v minulosti jste bojovali s dluhy, většina bank vám finance neposkytne. Právě pro vás je řešením půjčka pro dlužníky, kterou nabízí řada nebankovních společností. Hlavní výhodou takovéto půjčky je, že umožní získat finanční prostředky i těm, kterým banka peníze nepůjčí. Je však spojena s vyššími úroky a poplatky.

Sdílet článek

Související články

  • 18. dubna 2024|Jana Březinová
    Získat půjčku v insolvenci? Téměř nemožné a hodně riskantní

    Půjčku v insolvenci vám pravděpodobně nikdo nedá, ale když přece jen ano, bude se jednat o nabídku na hraně zákona. Dalším zadlužením navíc riskujete zrušení insolvence.

  • test
    08. ledna 2024|Porovnej24
    Co dělat v Praze v zimě? Top 12 aktivit, které nesmíte vynechat!

    Než se do hlavního města vypravíte, chcete mít předem jasno, co podniknete. Potřebujete plán na ideální počasí i na horší chvíle. Podívejte se, co dělat v Praze v zimě a nepřekvapí vás ani sněhová nadílka nebo déšť.

  • test
    08. listopadu 2023|Porovnej24
    Předschválená půjčka – co to znamená?

    Předschválená půjčka: Co znamená a jak funguje? Zjistěte, jak získat předschválenou půjčku a jak může tato možnost ovlivnit vaše finanční plány. Naše informace vám pomohou lépe pochopit proces předschvalování úvěru a jeho potenciální výhody pro vaše osobní finance.

  • test
    06. listopadu 2023|Porovnej24
    Někdo si na mě vzal půjčku. Co mám dělat?

    Někdo si na mě vzal půjčku. Věta, která pravděpodobně děsí takřka každého z nás. Bohužel totiž není situace, kdy si na vaše jméno někdo vezme půjčku a vám se následně kupí dluhy, něčím zcela výjimečným. Jak se chránit před tím, aby si na vás někdo vzal půjčku a jak postupovat, pokud k tomu přece jen dojde? 

  • test
    02. listopadu 2023|Porovnej24
    Kdy jsou dušičky? Jak se slaví u nás a ve světě?

    Dušičky jsou bezesporu jedním z nejvýznamnějších a nejpopulárnějších svátků u nás. Památku všech zemřelých dodržuje okolo 80 % lidí v České republice, rozhodně ale není jediným oblíbeným svátkem v tomto období. Víte, kdy jsou Dušičky, svátek Všech Svatých nebo Halloween? Uděláme vám v tom jasno.

  • test
    01. listopadu 2023|Porovnej24
    Jaká je průměrná spotřeba vody na osobu? Jsou rozdíly mezi mužem, ženou a dítětem?

    Možná vás při večerní koupeli napadla otázka, kolik vás takový odpočinek v napuštěné vaně stojí. Zjistěte, jaká je spotřeba vody na osobu v České republice. K tomu si zkuste dohledat svá vyúčtování a srovnejte je s celorepublikovým průměrem.

  • test
    21. srpna 2023|Porovnej24
    5G vs 4G: Jaký je skutečný rozdíl a jaký tarif si vybrat?

    Z horního řádku mobilního telefonu na nás svítí různé ikony a notifikace z aplikací. Stejně tak mezi nimi najdeme jméno mobilního operátora i mobilní připojení. Málokdo se o tyto ikony stará a ví, co znamenají. Podívejme se dnes na sítě včetně srovnání 5G vs 4G.

  • test
    31. května 2023|Porovnej24
    Světový den bez tabáku: Co se stane s vaším tělem, když přestanete kouřit?

    Kouření je jednou z největších hrozeb pro lidské zdraví. Každý rok zabije více než 8 milionů lidí po celém světě. Ale co se stane s vaším tělem, když přestanete kouřit? V tomto článku se dozvíte, jak kouření ovlivňuje vaše tělo, jaké jsou výhody, když přestanete kouřit, jak překonat závislost na nikotinu a jak oslavit Světový den bez tabáku. Nechte se inspirovat k beztabákovému životu!

  • test
    24. května 2023|Porovnej24
    Kdo má nárok na uplatnění úroků z hypotéky?

    Úvěry, hypotéka. Položky, které na výpisech z účtu nemá rád téměř nikdo. V jednom směru nám život usnadňují, na druhou stranu představují obvykle dlouhodobý závazek. Přitom v obou případech jde dopady těchto výdajových položek zmírnit. Jde o uplatnění úroků z hypotéky a úvěru v daňovém přiznání.

  • test
    03. dubna 2023|Porovnej24
    Pojistka na blbost: Jak funguje a co dělat při škodní události?

    Na procházce polní cestou si házíte s dětmi míčem a nedíváte se kolem. Projíždí cyklista. Zásah. Zlomená noha. V obchodě se s taškou přes rameno otočíte. Váza letí k zemi. Při vaření zapomenete na sporáku utěrku. Hoří. Nehody, které pokryje pojistka na blbost.