porovnej24 logo
test

Jak si zajistit pasivní příjem: Peníze, které se vydělávají samy

19. 5. 2020 | Aktualizováno: 19. 5. 2020
|
Délka čtení: 7 min.

Nevěřili byste, jak příjemné pocity můžete vždy na konci měsíce zažívat, když si znovu uvědomíte, že s pravidelným platem vám na účtu opět přistává pár tisícovek navíc – jako byste pokaždé dostali prémii. A navíc s vědomím, že teď už pro to skoro nic neděláte. Chcete takové pocity zažívat také? Nebo vás dokonce napadlo, že byste se z pasivního příjmu mohli uživit úplně a osmihodinové šichtě zamávat kapesníkem? Čtěte, jak na to.

Co je pasivní příjem?

Pasivní příjem jsou peníze, které vyděláváte bez toho, abyste vydávali zvýšené úsilí, pracovali nebo byli někde fyzicky přítomni.

Sesbírali jsme pro vás několik možností, jak si přijít k pasivnímu příjmu. Pasivní příjem totiž můžete získat nejen tehdy, když jste vlastníkem velkých úspor nebo nemovitosti, ale i tehdy, pokud moc našetřeno nemáte.

1) Pronájem

Pokud vlastníte dům či byt, ve kterém nebydlíte, můžete jej pronajímat a měsíčně si tak přijít k zajímavému zisku. Vyzkoušet můžete dlouhodobý pronájem, nebo krátkodobě ubytování přes platformu Airbnb. Výhodou jsou poměrně vysoké výdělky, nevýhodou vysoká rizikovost spojená s nebezpečím poničení nemovitosti a neplatiči (které po právní stránce nebývá snadné vystěhovat).

Hypotéka

Nejlepší hypotéka pro vás na míru

Tip! Přemýšlíte o hypotéce na byt, který vám bude přinášet do rodinného rozpočtu pasivní příjem? Spočítejte si, kde vás hypotéka vyjde nejlépe v naší online kalkulačce:

2) Pronájem reklamní plochy

Najezdíte se hodně po městě, nebo máte dům na dobře viditelném místě? Tyto plochy můžete zpeněžit a zajistit si tak stabilní pasivní příjem! Existují firmy, které vám zaplatí za reklamu, umístěnou na vašem automobilu, domě či plotě.

3) Zhodnocení vašich úspor

Nemusíte být zrovna milionáři, aby vám vaše peníze generovaly nějakou rentu. Stačí dát peníze na spořicí účet s vyšší úrokovou sazbou, nebo každý měsíc investovat do podílových fondů.

Pokud máte například úspory ve výši 200 000 Kč, je zbytečné je držet na kontě s úrokovou mírou 0, 5 %, když je můžete uložit na kontu s úrokem 3 % a mít ročně pasivní příjem 6 000 Kč. Jaké banky vaše úspory zhodnotí nejlépe se dozvíte v našem porovnání spořicích účtů.

4) Obchod s kryptoměnou

Určitě jste už někdy slyšeli o Bitcoinu. Zájem o něj poslední dobou poněkud opadl, ale stále se najde dost lidí, které tato kryptoměna zajímá. Kryptoměny se vyznačují vysokou volatilitou, což činí z tohoto typu investování poměrně rizikovou záležitost, avšak na těchto výkyvech se dá poměrně slušně vydělat.

5) Zajímavé dílo na internetu

Pokud jste dobří v psaní, zveřejněte na internetu knihu, kterou si budou lidé stahovat. Tento e-book vám bude vydělávat celkem slušné peníze, a pokud jej navíc přeložíte do angličtiny a nabídnete na americkém nebo anglickém trhu, váš výdělek bude ještě vyšší. Knihu můžete dát na Amazon, který si za tuto službu vezme provizi a část výdělků vám bude odevzdávat, nebo individuálně oslovit nějaké zahraniční vydavatele.

Čeští spisovatelé, kteří knihu vydali přes americké vydavatele, si měsíčně přijdou v průměru na pasivní příjem 10 000 - 30 000 Kč.

6) Prodej fotografií

Pokud jste vášniví fotografové a výplody vaší práce mají skutečnou kvalitu, zkuste je zpeněžit na nějaké fotobance (například na Shutterstocku). Tzn. fotografie jednou nafotíte, a následující roky obdržíte pasivní příjem pokaždé, když si vaši fotku někdo koupí.

7) Provozování automatu

Láká vás rozjet vlastní byznys, ale nemáte vlohy k vedení zaměstnanců a vlastně ani moc času se podniku věnovat? Provozováním nápojového nebo svačinového automatu vám nevzniká potřeba zaměstnávat lidi a váš zisk se generuje za vaší nepřítomnosti. Vy jen automat občas udržujete a doplňujete do něj zboží, nebo si na to najmete firmu.

8) Prodej online kurzů

Jste v něčem dobří a máte v té oblasti znalosti, které by mohly někomu pomoct? Podělte se o ně se světem a vydělejte peníze. Když vytvoříte online kurz, zabere vám to několik hodin, ale peníze, které vám lidi budou platit za stažení kurzu, vám budou chodit ještě několik měsíců či let poté.

Online kurz můžete nabídnout například na Naucmese.cz nebo Seduo.cz.

Sdílet článek

Související články

  • test
    08. ledna 2024|Porovnej24
    Co dělat v Praze v zimě? Top 12 aktivit, které nesmíte vynechat!

    Než se do hlavního města vypravíte, chcete mít předem jasno, co podniknete. Potřebujete plán na ideální počasí i na horší chvíle. Podívejte se, co dělat v Praze v zimě a nepřekvapí vás ani sněhová nadílka nebo déšť.

  • test
    02. listopadu 2023|Porovnej24
    Kdy jsou dušičky? Jak se slaví u nás a ve světě?

    Dušičky jsou bezesporu jedním z nejvýznamnějších a nejpopulárnějších svátků u nás. Památku všech zemřelých dodržuje okolo 80 % lidí v České republice, rozhodně ale není jediným oblíbeným svátkem v tomto období. Víte, kdy jsou Dušičky, svátek Všech Svatých nebo Halloween? Uděláme vám v tom jasno.

  • test
    01. listopadu 2023|Porovnej24
    Jaká je průměrná spotřeba vody na osobu? Jsou rozdíly mezi mužem, ženou a dítětem?

    Možná vás při večerní koupeli napadla otázka, kolik vás takový odpočinek v napuštěné vaně stojí. Zjistěte, jaká je spotřeba vody na osobu v České republice. K tomu si zkuste dohledat svá vyúčtování a srovnejte je s celorepublikovým průměrem.

  • test
    21. srpna 2023|Porovnej24
    5G vs 4G: Jaký je skutečný rozdíl a jaký tarif si vybrat?

    Z horního řádku mobilního telefonu na nás svítí různé ikony a notifikace z aplikací. Stejně tak mezi nimi najdeme jméno mobilního operátora i mobilní připojení. Málokdo se o tyto ikony stará a ví, co znamenají. Podívejme se dnes na sítě včetně srovnání 5G vs 4G.

  • test
    31. května 2023|Porovnej24
    Světový den bez tabáku: Co se stane s vaším tělem, když přestanete kouřit?

    Kouření je jednou z největších hrozeb pro lidské zdraví. Každý rok zabije více než 8 milionů lidí po celém světě. Ale co se stane s vaším tělem, když přestanete kouřit? V tomto článku se dozvíte, jak kouření ovlivňuje vaše tělo, jaké jsou výhody, když přestanete kouřit, jak překonat závislost na nikotinu a jak oslavit Světový den bez tabáku. Nechte se inspirovat k beztabákovému životu!

  • test
    31. května 2023|Porovnej24
    Jak na výpočet hypotéky? Maximální částka, kolik můžu dostat, výše úroku, podmínky pro zaměstnance a OSVČ

    Chcete vlastní bydlení a je vám přitom jasné, že se bez hypotéky neobejdete. Vyzkoušejte si výpočet hypotéky v klidu doma a ujasněte si základní pojmy ještě dříve, než se vydáte do banky žádat o úvěr.

  • test
    24. května 2023|Porovnej24
    Kdo má nárok na uplatnění úroků z hypotéky?

    Úvěry, hypotéka. Položky, které na výpisech z účtu nemá rád téměř nikdo. V jednom směru nám život usnadňují, na druhou stranu představují obvykle dlouhodobý závazek. Přitom v obou případech jde dopady těchto výdajových položek zmírnit. Jde o uplatnění úroků z hypotéky a úvěru v daňovém přiznání.

  • test
    22. května 2023|Porovnej24
    Jak dlouho trvá vyřízení hypotéky? Co celý proces urychlí?

    O sjednání hypotéky podle posledních průzkumů aktuálně uvažuje 13 % Čechů. Chcete si vyřídit hypotéku i vy a být tak zase o krok blíž vysněnému bydlení? Pak vás možná zajímá odpověď na otázku, jak dlouho trvá vyřízení hypotéky.

  • test
    03. dubna 2023|Porovnej24
    Pojistka na blbost: Jak funguje a co dělat při škodní události?

    Na procházce polní cestou si házíte s dětmi míčem a nedíváte se kolem. Projíždí cyklista. Zásah. Zlomená noha. V obchodě se s taškou přes rameno otočíte. Váza letí k zemi. Při vaření zapomenete na sporáku utěrku. Hoří. Nehody, které pokryje pojistka na blbost.

  • test
    27. března 2023|Porovnej24
    Proč by se měly smlouvy o pojištění majetku pravidelně aktualizovat?

    Možná to znáte z vlastní zkušenosti, že jednou za čas vám přijde dopis od vaší pojišťovny, který obsahuje návrh na indexaci pojištění majetku, tzn. zvýšení ceny pojistného a také pojistných částek vaší nemovitosti. Tisíce lidí tento dopis otráveně vyhodí do koše. Proč by se měly smlouvy o pojištění majetku pravidelně aktualizovat?